Obserwatorzy

poniedziałek, 10 czerwca 2013

Zjazd Absolwentów.

Witam!

8 czerwca w sobotę, odbył się Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku z okazji 65 - lecia powstania Szkoły.
Rano od godz. 9 rozpoczęła się rejestracja przybyłych, a o 10 godz. W Bazylice odbyła się Msza Św. celebrowana przez absolwentów naszej Szkoły, obecnie Kapłanów,  którzy przyjechali z całej Polski na tę uroczystość. Następnie wróciliśmy do Szkoły gdzie odbyła się uroczysta akademia, na której przybyli wysłuchali wspomnień byłych Dyrektorów i Absolwentów. Odbył się też koncert uczniów i absolwentów. Atmosfera była bardzo miła. O 14 przeszliśmy do stołówki na obiad, a po obiedzie absolwenci wraz ze swoimi wychowawcami spotkali sie w klasach na wspominkach i rozmowach.
Ja chodziłam do Szkoły w latach 1974 - 1979, było to Technikum Mechaniczne o specjalności, obróbka skrawaniem. Z mojej klasy na zjazd przyjechała jedna koleżanka Krysia i jeden kolega Ziutek, obecnie pracujący w szkole. Mimo, że było nas mało, ale uważam, że spotkanie było bardzo sympatyczne. W związku z tym, że lubię robić karczochy wymyśliłam, że sprawię drobny prezencik mojemu Wychowawcy i wykonałam dla Niego Karczocha - Truskawkę, ponieważ czerwiec to sezon truskawkowy.
Po spotkaniu w klasie niektórzy moi koledzy i ja pojechaliśmy na cmentarz gdzie spoczywają Nasi byli Nauczyciele i oczywiście Patron naszej Szkoły Jan Ruszkowski, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Koledzy z którymi byłam na cmentarzu to przeważnie byli żeglarze, z którymi żeglowaliśmy, a naszym dowódcą był właśnie Patron Szkoły Jan Ruszkowski. Wieczorem odbył się Bal Absolwentów, ale ja ze względów zdrowotnych w nim nie uczestniczyłam.
Chciałam jak najkrócej opisać to wydarzenie, żeby Was nie zanudzić, dlatego jest to tylko pobieżna relacja, a teraz pokażę zdjęcia, których też jest nie za dużo.

Prezent dla p.Wychowawcy

Jan Ruszkowski

Z lewej strony u góry na zdjęciu ja z Patronem SzkołyJa z kolegą z Drużyny, Bogdanem

Od lewej, Krysia z mojej klasy, ja, wychowawca p. St. Szolc, Wanda siostra Krysi
Mam nadzieję, że chociaż niektórzy z Was dotarli do końca mojej relacji. Dziękuję za uwagę. Dziękuję za komentarze. Serdecznie pozdrawiam.
P.S. Zdjęcia- 2 i 3 przedstawiają część wystawy szkolnej.

6 komentarzy:

 1. Na drugim zdjęciu na górze po prawej stronie jesteś, na trzecim po lewej stronie na górze i na dole i na czwartym znowu się pojawiasz w tle po prawej stronie na górze. Fajnie, że chociaż w tym roku uwzględniono Cię w jego pasjach. ;) Chociaż podejrzewam, że pewnie nieświadomie. Dobrze. Mamusi jest dużo. Fajnie. ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również myślę, że nieświadomie, bo kto dzisiaj wie o dobrych relacjach między mną, a Druhem i drużyną.

   Usuń
 2. Profil obróbka skrawanie a zdjęcia jak ze szkoły marynarskiej :) a gdzie fotki przy tokarkach i innych młotkach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A były i takie, ale akurat na nich mnie nie było, a ja egoistycznie wybrałam tylko te na których trochę mnie widać. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 3. Fajnie tak spotkać się po latach.
  Elu, czy wybieracie się latem w moje strony. Serdecznie zapraszam po 15 lipca.
  Buziaki

  OdpowiedzUsuń

DZIĘKUJĘ ZA KOMENTARZ